Klinika Małżeńska

O nas

Klinika Małżeńska powstała w 2013 roku i została powołana przez Małopolskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. Klinika stanowi odpowiedź na wzrastająca potrzebę profesjonalnego wsparcia dla par i małżeństw. Klinika jest pierwszą
i jedyną tego typu placówką w skali kraju.

Misją Kliniki Małżeńskiej jest wspieranie małżonków w rozwijaniu
i odbudowywaniu relacji. Przyświeca nam zasada:
„Rozwiązujemy problemy, nie związki.”
Naszym priorytetem jest wszechstronna pomoc małżonkom, by mogli utrzymać swoją relację i poprzez psychoterapię lub warsztaty odbudowywali
ją na nowych zasadach.

Należymy do:

Trzy wartości Kliniki

Nasza Misja oscyluje wokół trzech wartości, które uznaliśmy za nadrzędne w naszej pracy:

Szansa

Wierzymy, że każdy kryzys jest szansą na rozwój. Uważamy, że każde małżeństwo da się uratować, jeśli tylko małżonkowie zaangażują się w pracę na rzecz relacji, dlatego staramy się inspirować małżonków do podjęcia trudu zmiany, który może zaowocować zupełnie nową jakością życia małżeńskiego.

Odpowiedzialność

Mówi się, że czas leczy rany – my robimy to szybciej! Zespół Kliniki stanowią specjaliści różnych nurtów terapeutycznych, dzięki czemu odpowiadamy na różne potrzeby naszych klientów. Proponujemy różnorodne formy psychoterapii różniące się intensywnością, metodami i technikami pracy.
Dbamy o stały rozwój naszej Kadry. Gwarantujemy poufność.

Współdziałanie

Sukces nie jest dziełem przypadku, jest owocem współpracy- trudno osiągnąć sukces samemu. Wierzymy, że dzieląc się tym, co mamy: naszym doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami naszych terapeutów i zaangażowaniem w pracę umożliwiamy naszym Klientom osiągnięcie sukcesu.

Pragniemy, aby bariery finansowe nie były przeszkodą w korzystaniu z naszych propozycji. Dlatego sworzyliśmy Fundusz Stypendialny, który pozwala na dofinansowywanie sesji psychoterapeutycznych.

W Klinice Małżeńskiej oraz w innych działaniach prowadzonych przez Małopolskim Centrum Psychoterapii Sp. z o. o. nie stosuje się następujących metod:
NLP, hipnoza, Ustawienia Hellingerowskie, terapia Gestalt.

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami naszych specjalistów.

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Dyrektor Merytoryczny w Klinice Małżeńskiej. Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Agnieszka Boisse

Agnieszka Boisse

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w Klinice Małżeńskiej. Psychoterapeutka małżeństw oraz osób indywidualnych. Absolwentka studiów magisterskich kierunku Psychologia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne 4-letnie całościowe Studium Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z rodzinami, prowadzi także psychoterapię par i małżeństw oraz terapię indywidualną. Od 5 lat pracuje w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt. Od 2011 roku współpracuje z Ośrodkiem Poradnictwa i Terapii Rodzin w Krakowie. Prowadzi również warsztaty edukacyjne dla rodziców w ramach projektu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Cezary Sękalski

Cezary Sękalski

Psychoterapeuta pracujący w Klinice Małżeńskiej, doktor teologii duchowości. Ukończył całościowe szkolenie z psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuje w nurcie systemowym, psychodynamicznym oraz behawioralno-poznawczym. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. W latach 90. XX wieku rozpoczął współpracę z jezuickimi domami rekolekcyjnymi, w których najpierw przeszedł odpowiednie szkolenie (z elementami superwizji) a następnie pełnił posługę kierownika duchowego w ramach Ćwiczeń ignacjańskich. W 2003 roku obronił doktorat, a o jego pracy jeden z recenzentów napisał: „autorowi udało się ukazać nowe możliwości, jakie kryją się w rekolekcjach ignacjańskich interpretowanych  w kluczu psychologicznym i psychoterapeutycznym…”. Wykładał m.in. duchowość małżeńską, a od wielu lat jest wykładowcą Podyplomowego Studium Duchowości Katolickiej na KUL, gdzie m.in. prowadzi warsztaty z duchowości codziennej aktywności. Wielokrotnie prowadził sesje weekendowe dla małżeństw i narzeczonych pod hasłem „Małżeństwo – powołanie czy przypadek? Duchowe fundamenty miłości małżeńskiej” (która została wydana w formacie MP3). Jest autorem wielu artykułów i książek m.in. „Przepisu na miłość. Poradnika duchowego dla początkujących i zaawansowanych” i wywiadu-rzeki z psychiatrą i doradcą małżeńskim dr Elżbietą Sujak. Prowadzi bloga na stronie: www.psychoterapia-sekalski.pl.

Wspieramy

Bliska jest nam idea odpowiedzialnego biznesu, dlatego co miesiąc 10% naszego zysku przeznaczamy na inicjatywy mające na celu wspieranie małżeństw i rodzin.

Z puli tej zasilamy również Fundusz Stypendialny, dzięki któremu możliwe jest dofinansowywanie wizyt Klientów, dla których koszty udziału w terapii lub organizowanych warsztatach i kursach jest zbyt wysoki. W celu uzyskania dofinansowania prosimy o kontakt
z Recepcją Kliniki.