12 307 77 37

Konsultacje

Na czym polega konsultacja seksuologiczna?

Konsultacja seksuologiczna skierowana jest do osób, które odczuwają dyskomfort lub brak satysfakcji w sferze seksualnej, a także tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat własnej seksualności. 

Konsultacja seksuologiczna może dotyczyć m.in. następujących trudności:

N

brak lub utrata potrzeb seksualnych

N

awersja seksualna i brak przeżywania przyjemności seksualnej

N

przedwczesny wytrysk

N

ból podczas stosunku

N

zaburzenia identyfikacji płciowej

N

trudności w określeniu lub akceptacji własnej orientacji seksualnej

N

konflikty w związku

N

brak lub zanik bliskości pomiędzy partnerami

N

zaburzenia erekcji, lubrykacji

N

zaburzenia orgazmu

N

pochwica

N

nadmierny popęd seksualny

N

zaburzenia preferencji seksualnych

N

brak akceptacji swojej seksualności lub swojego ciała

N

mniejsza niż oczekiwana częstotliwość kontaktów seksualnych lub pogorszenie ich jakości

W trakcie pierwszej konsultacji rozmawiamy przede wszystkim o powodach zwrócenia się o pomoc, a także o obawach, potrzebach i oczekiwaniach. Zadając pytania, staramy się zdiagnozować przyczyny trudności, określić optymalne metody pomocy. Jeśli podłoże problemu ma charakter psychologiczny, konsultacje mogą być wstępem do psychoterapii. Ponieważ problemy seksualne mogą wynikać ze stanu zdrowia, konieczna może okazać się konsultacja u odpowiedniego specjalisty np. ginekologa, urologa, endokrynologa. Psycholog seksuolog nie wykonuje żadnych badań fizykalnych, ani nie przepisuje leków.

Seksuolog pracujący w Małopolskim Centrum Psychoterapii:

Agata Kapeluszny

Agata Kapeluszny

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tytuł doktora nauk społecznych uzyskała prowadząc badania naukowe w obszarze poczucia jakości życia. Ukończyła studia podyplomowe z Seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uczestniczyła w kursach doskonalących z zakresu seksuologii prowadzonych przez CMKP w Warszawie. Obecnie w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego prowadzonego przez MCKP UJ w Krakowie (przygotowującego do ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Doświadczenia zawodowego nabywała poprzez liczne staże, m.in. w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w Warszawie oraz Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego. Pracuje jako psychoterapeuta, seksuolog w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w Krakowie, a także w ramach własnej praktyki. Nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w kursach i konferencjach naukowych. W Małopolskim Centrum Psychoterapii prowadzi psychoterapię indywidualną oraz konsultacje par i rodzin. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Informacje ogólne

Konsultacja ma charakter diagnostyczny. Najczęściej do rozeznania problemu oraz ustalenia odpowiedniej formy pomocy koniecznych jest trzy do pięciu spotkań. W Klinice Małżeńskiej prowadzimy konsultacje indywidualne, małżeńskie.

Konsultacja indywidualna

50 minut

czas jednej sesji

Jedna konsultacja indywidualna
trwa 50 min

Koszt sesji – 135 zł

Konsultacja

małżeńska

80 minut

czas jednej sesji

Jedna konsultacja małżeńska
trwa 80 minut

Koszt sesji – 200 zł

Konsultacja rodzinna

80 minut

czas jednej sesji

Jedna konsultacja rodzinna
trwa 80 minut

Koszt sesji – 275 zł

Konsultacja z dwoma terapeutami 330 zł

UWAGA! Spotkania odwołane później niż 24h przed umówioną sesją są pełnopłatne.

Jesteś zainteresowany?